Pomažemo od 1984. godine.

Osnovani smo 15.4.1984. Osnivačka Skupština Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida općine Koprivnica održana je 9.12.1985.

Naši osnivači bili su Anica Ranilović, Gojko Vujasinović, Marija Grekšić, Nevenka Ivegeš, Nevenka Zlatar, Zdenka Zobec, Petar Ivegeš, Slavko Kuzmić, Ševko Bajgorić i Vjekoslav Horvatinović.

15.12.1997. mijenjamo ime i od tada se zovemo Udruga invalida Koprivničko-križevačke županije.

VOLONTERI

DAJU SEBE

Na početku djelovanja smo imali svoju prostoriju u Osnovnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju koja se nalazila u montažnoj zgradi u Križevačkoj bb u Koprivnici (bivša Škola učenika u privredi). Isprva je Udruga radila jednom tjedno – ponedjeljkom, a od 2000. godine i četvrtkom poslijepodne. Cjelokupni angažman članova bio je volonterski.

NISTE SAMI

TU SMO MI

2003. godine uslijedilo je preseljenje u novoizgrađeni Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju “Podravsko sunce” na adresi Hercegovačka 1, Koprivnica.

Centar je u potpunosti prilagođen osobama s invaliditetom. Na korištenje smo dobili opremljenu uredsku prostoriju, čajnu kuhinju i dvoranu za sastanke, u kojoj su održavani sastanci, svečanosti, predavanja, tribine i radionice.

DONACIJE

OD SRCA

Udruga okuplja osobe s cerebralnom i dječjom paralizom, distrofijom i drugim neuromuskularnim oboljenjima, osobe s para i tetraplegijom, amputacijama i ostale osobe s invaliditetom. Osim redovnih, Udruga okuplja i podupirajuće, počasne i nominalne članove.

Naše aktivnosti u 2021. godini:

PROJEKATA

• Mladen Mršić, zamjena

LIKVIDATOR

• Vlado Grošanić

Hvala svim našim volonterima koji su godinama nesebično ulagali svoje vrijeme i rad, kako bi pomagali osobama s invaliditetom kroz našu udrugu!

Hvala svim bivšim i postojećim članovima naše udruge koji su s nama dijelili i dobre i loše trenutke!

Hvala svim pokroviteljima, sponzorima i donatorima koji su odvajali od sebe i omogućavali rad naše udruge.

Želimo dobrodošlicu svim budućim članovima, volonterima i pokroviteljima naše udruge.

Na vrh stranice